Лінійка памяті

Вшанування памяті ліквідаторів аварії на ЧАЕС
14.12.12

ДНІПРОПЕТРОВЩИНА - ПЕРЛИНА УКРАЇНИ

Табір СОНЕЧКО

Табір «Сонечко» відвідує 27 учнів школи, до складу якого входять також діти з багатодітних сімей. Це дало можливість поділити його на три загони: «Буратіно», «Усмішка», «Веселка». Робота табору відпочинку «Сонечко» очолена начальником Цараненко Т. Г. та вихователями Блохою Н. О., Бобокало М. В. та Блохою О. В.

   План роботи пришкільного табору врахував усі психологічні особливості кожного учня. Для цікавого відпочинку дітей, нами було розроблено основні напрямки виховної, оздоровчої роботи.  

   Головним і найважливішим завданням педагогів є збереження здоров’я учнів та запобігання ними нещасних випадків при перебуванні не тільки в таборі, але й домашніх умовах. Повсякденно вихователі та медична сестра Бобокало Т. М. проводять бесіди з учнями про небезпеку кишкових захворювань, поведінку біля водоймищ, у лісі, при екстримальних погодніх умовах, про правила дорожнього руху і пожежної безпеки.

   В процесі виховання школярів велика увага приділяється товариськості, дружбі, любові до ближнього, моральним цінностям людини. З цією метою проведено ряд бесід « Права та обов’язки дитини» (Цараненко Т.Г.), «Що означає любити Вітчизну?» (Блоха Н. О.), «Мій друг» (Бобокало М. В.), «Цінуй добро» (Блоха О. В.) та інші.  

      Діти з великим задоволенням співають українські пісні, розказують вірші, діляться звичаями та традиціями своїх родин. На яскравому прикладі з життя українських героїв учитель історії Гопка Л. Я. та вчитель української мови і літератури Макогон З. П.   провели захід приурочений 125-річчю від дня народження С. А. Ковпака, круглий стіл «360 років з часу битви під Батогом», екскурсії до історико-краєзнавчого музею та музею Ф. А. Карпенко.

Під час проведення екскурсії мальовничими куточками села, діти детальніше познайомилися з флорою і фауною, походженням назви свого рідного краю. Кожний мальовничий куточок села, кожна цікава рослинка, тваринка, комашка, що зустрілася на шляху дітей не залишилися без уваги. Їх замальовували, описували, за ними спостерігали.

Незабутні враження залишилися у дітей і після екскурсії до ТОВ «Еліта».  

Під керівництвом Карпенко І. І.(керівник гурткової роботи Хорошівського БК), Городнянської Л.А. (педагог-організатор Хорошівської ЗОШ) та Стряпкової О. В. (музичний керівник Хорошівської ЗОШ), вихованцями табору  був проведений темачний концерт-виступ до Міжнародного Дня захисту дітей. Безліч щасливих посмішок і незмірна кількість позитиву заполонили будинок культури,  де проходило свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Усі присутні в залі були зачаровані феєричним калейдоскопом талантів учасників (Верховська Олександра, Снєгірьова Дар’я, Снєгірьов Денис, Блоха Дмитро, Колєснік Данило, Додух Володимир, Зайвий Олександр, Донченко Владислав, Коваленко Тетяна, Чередниченко Дмитро, Третьяк Артур, Цисар Руслана, Житнік Вікторія, Архіпова Анастасія, Махиня Руслана, Карасьова Маша, Пойдун Софія, Колєснік Анастасія, Сухова Аня, Сорока Поля, Карташова Вікторія, Бабочкіна Оксана, Новак Лєна, Кирилова Ліна, Бикова Олена, Чорномаз Ліза, Саранцов Ігор, Чмих Віталій ). Дивовижно переливаючись у сонячному сяйві напередодні літніх канікул,  дитячі посмішки символізували неповторний  світ дитинства. Плескаючи в долоньки після кожного майстерно виконаного номеру, з непідробними емоціями раділи  школярі разом зі своїми наставниками, батьками. У фіналі святкового концерту кожен його учасник був нагороджений солодким подарунком, а всі присутні на святі діти отримали невід’ємний і завжди смачний символ дитинства – цукерки від спонсорів свята (Білий І. М., Смєлий В. І., Тільний В. П.). Свято розчинилося у сонячних промінчикам, теплих усмішках, залишилося веселковим спогадом у  дитячих серцях. Вчителі: Бобокало М. В. та Блоха О. В., в своючергу, провели бесіду про права дитини в суспільстві.

   Кожен новий день, проведений у таборі «Сонечко» приносить вихованцям безліч нових вражень і відкриттів. Попереду ще тиждень відпочинку у таборі, але вже зараз більшість дітей хоче залишитися у таборі після його закінчення. Саме тут діти вчаться дружити, доцільно проводити час відпочинку, спостерігати і досліджувати природу рідного краю, дбайливо ставитися до свого життя і здоров’я. А це обов’язково знадобиться їм у подальшому житті.

Начальник табору:   Цараненко Т. Г.

 

ДНІПРОПЕТРОВЩИНА - ЛІДЕР-РЕГІОН

Петриківська квітка. Єдиний урок

Єдиний урок "Петриківська квітка"

 Петриківський розпис - візитна картка Дніпропетровщини. На виконання наказу головного управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА № 323/0/211-12 від 26.01.12р., рекомендацій районного відділу освіти  24 лютого 2012 року  о 12.30 для учнів 1-7 класів школи проведено урок образотворчого мистецтва за темою „Петриківська квітка”. Класи було об"єднано у чотири групи, забезпечено фарбами, аркушами паперу, пензликами. Уважно пепреглядаючи запис уроку, учні з великим зацікавленням та задоволенням намагалися відтворити малюнок майстрині. Всі отримані малюнки утворили виставку.      

 

 

     Відзначення 80-річчя утворення Дніпропетровської області у школі розпочато. Сьогодні проведено конференцію для учнів 10-11 класів "Дніпропетровщина - перлина України".

      Вчитель історії - Гопка Любов Яківна разом зі своїми учнями (10 кл.) пройшли сторінками історичного минулого Дніпропетровщини. Говорили про її роль у розвитку України, про головні здобутки, про видатних людей нашого краю. Конференція закінчилася підсумковою вікториною.

      Учні були активними учасниками обговорення, виявилися добрими знавцями історії та сьогоденя рідного краю.

 21 лютого - день рідної мови. Вже стало шкільною традицією щорічно, в цей день, говорити про красу українського слова, про мелодійну, гармонійну українську рідну мову. вчитель української мови і літератури Голембовська Валентина Григорівна разом з учнями 7 класу: Архіповою Анастасією, Житнік Вікторією, Москаленко Наталею, Цараненко Юлією, Коваленко Тетяною, Фадієнком Ігорем, Чередниченком Дмитром, Третяком Артуром, Юдіною Людмилою, Цисарь Русланою, донесли сьогодні до шкільної громади всю велич рідної мови. 

     Захід проходив в актовому залі під девізом: "Мово рідна - вічна таємнице". Присутні, учні 1-9 класів, почули вірші Ю.Рибчинського "Наша мова", О.Підсухи "Мова", А.Малишка "Буду я навчатись мови золотої", В.Баранова "Українці", А.Матвійчука "Невмируще слово Кобзаря", В.Сосюри "Любіть УКраїну!", Лесі Українки "Слово, чому ти не твердая криця?", М.Рильського "Поема про матір". Це ті твори, в яких розкрита любов до рідної мови, до України, до Батьківщини. Свято носило виховний характер, мало патріотичне забарвлення...

 

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Конкурс віршів до Дня Соборності та Свободи

20 січня серед учнів 2 - 11 класів пройшов конкурс на кращого читця віршів про Україну, присвячений державному святу Дню Соборності та Свободи України.20 учасників вивчили та декламували твори відомих українських поетів: В.Сосюри, М.Сингаївського, А.Малишка, вірші юних учасників-переможців обласного літературно-мистецького конкурсу «Собори наших душ». Цей захід став справжнім загальношкільним святом, адже підтримати артистів прийшли однокласники, класні керівники, адміністрація школи, батьки. Було обрано журі (Ю.О.Ларченко, О.В.Стряпкова, Л.А.Городнянська). Організатор і ведуча заходу – Голембовська Валентина Григорівна, наголосила на важливості свята, затвердженого новим Указом Президента від 30 грудня 2011р.   Ознайомила всіх присутніх з темою заходу та умовами конкурсу. Представила учасників. Конкурс розпочався з найменших учасників – початківців. І всі полинули на крилах поезії… Представники 2 класу – Дмитро Легкошкур та Софійка Пойдун прочитали твір «Моя Україна», учениця 3 класу – Поліна Сорока вивчила вірш М.Сингаївського «Мати-Україна». Далі, на черзі 4 клас: Дар’я Хоменко та Ліна Кірілова декламувала твір «Молитва за Україну».Від учнів 5 класу глядачі почули – Євгена Яковлєва з твором «Ми діти твої, Україно» та Ганни Янушевської - «Україно, рідна». Ірина Козій (6 кл.) – дуже гарно розповіла вірш «Україна, моя», Дмитро Блоха представив до уваги присутніх твір «Мова Українська». Від 7 класу було, також, 2 представниці: Наталя Москаленко з віршом В.Баранова «До українців» та Юлія Цараненко «Україно, ти – моя молитва». Далі виступ 8 класу Дейнеко Анни з твором В.Сосюри «Любіть Україну» та Верховської Олександри - А.Малишко «Україні». Мамренко Тетяна (9 клас) впевнено розповіла вірш «Ми-українці», Дейнеко Людмила (9 клас) читала «Молитва за Україну». Представники 10 класу Дейнеко Катерина та Карпенко Никодим виконали твір В.Сосюри «Любіть Україну», а Наталя Кочина читала вірш вчителя зарубіжної літератури нашої школи Ю.О.Ларченко «Слово Фросини». Останніми були учні 11 класу Смірнова Дар’я з твором М.Вороного «Україна» та Цюник Володимир «Я – українець» Віктора Баранова. Журі оцінювало зовнішній вигляд, впевненість, вміння триматися на сцені, декламувати. Після короткого обговорення були визначені переможці у трьох номінаціях – юніори (2-4класи); середні класи (5-8); старшокласники (9-11 кл.). Кращі з кращих нагороджені грамотами.

Молодь за здоров я

У ході місячника «Молодь за здоров’я» педагог-організатор

Городнянська Ліна Анатоліївна провела тренінг «Ми - за здоровий спосіб життя» для учнів 6-9 класів. Захоплюючі тренування не залишили байдужими нікого. Особливу ініціативу проявили Смірнова Дар’я, Дупленко Дар’я, Цюнік Володимир,Дейнеко Аня, Кочіна Наталя,Дейнеко Людмила.

Підсумкові вправи тренінгу показали значущість здоров’я для власного самоствердження.

ВСІХ-ВСІХ ЗІ  СВЯТОМ ПЕРШОГО ДЗВОНИКА!!!!

Урочиста лінійка, нова шкільна форма, зустрічі з друзями, веселі спогади про літо... Це перший день навчального року. Несміливі першокласники( а їх у нас вього лиш 5 !) Серйозні старшокласники. У 11 класі 9 учнів. І вони готували святкове вбрання школі, побажання вчителям, подарунки першокласникам. Гості свята - начальник районного відділу міліції Агафонов Олег Валерійович, Заслужений вчитель України Головчак Віра Григорівна, секретар сільради Донченко О.М.

 Отримали подарунки першокласники від обласної організації Партії регіонів - розклад уроків, бейджики, довідник для батьків. Особисто від себе Олег Валерійович подарував педагогічному колективу ноутбук. Оце подарунок! Це дійсно те, що сьогодні потрібно для освоєння інформаційного простору у рік Інформатизації!

Про початок нового навчального року сповістив дзвінок, який подали учень 11 класу Щепіхін Владислав та першокласниця Новак Олена

Виступ екотеатру Час ПІК

РАЙДАНС 24 серпня 2011 року

День туризму у школі